Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

В останні 5 років біговий ринок в Україні переживає стрімке зростання. Ще у 2015 році в найбільшому марафоні України взяло участь менше 4000 бігунів, а вже у 2019 на його старт вийшло майже 17 000 учасників.

Ми провели глибинні інтерв’ю з 15 біговими організаторами з 7 міст України і виявили наступне:

  • Стрімке зростання бігової культури розпочалося в 2015 році після Революції Гідності завдяки популяризації здорового способу життя та впливу інфлюєнсерів. Просувати спорт у маси стало у рази легше.
  • Безвізовий режим з Євросоюзом посприяв розвитку бігового ринку: українські спортсмени почали частіше їздити на забіги за кордон, отримуючи новий досвід на більш розвинених ринках.
  • Пандемія COVID-19 вибила з накатаної колії не лише бігунів, які втратили мотивацію до тренувань, але й організаторів забігів. Багатьом довелося покинути роботу в пошуках стабільнішого доходу.
  • Попри складнощі, український ринок продовжує зростати і залишається досить конкурентним. Організатори більш схильні співпрацювати з місцевими підрядниками, і готові вкладатися в якість та креатив.

Більше деталей – у дослідженні 😊